Søk

Meny

Du er her:

NM-oppgaver 2017

Publisert: 17.01.2017

Oppgavene som skal brukes i Skole-NM 26.-27. april 2017 vil fortløpende bli lagt ut her, i løpet av januar. De bygger på de eksempeloppgavene som har ligget ute en stund. Vi gjør oppmerksom på at det kan bli mindre endringer i de oppgaver som gis under NM. Ved spørsmål til oppgavene, vennligst ta kontakt med kontaktperson/ene.


Programområde Bygg- og anleggsteknikk

Anleggsmaskinførerfaget (NB: arrangeres 19.-20. april)
Kontaktperson: Henning Olsen, Solør vgs, e-post: henning.olsen@hedmark.org

Tømrerfaget
Kontaktperson: Jens Martin Holme, e-post: jens.martin.holme@oppland.org
og Arne Aulstad, Lillehammer vgs. avd. Nord, e-post: arne.aulstad@oppland.org


Programområde Design og håndverk/medieproduksjon

Frisørfaget
Kontaktperson:Frøydis Sjaatil, Hamar Katedralskole, e-post: frosj@hedmark.no

Mediegrafikerfaget
Kontaktperson: Atle Kornberg,e-post: atle.kornberg@hedmark.org
Tore Åsvestad, Hamar Katedralskole, e-post: tore.aasvestad@hedmark.no

Møbelsnekkerfaget
Kontaktperson: Morten Hiorth, e-post:  mhiorth@start.no

Smedfaget
Kontaktperson: Helle Hundvadt, Handverksskolen, e-post: handverkssklen@hjerleid.no

Design og søm
Kontaktperson: Lillfrid Spjeldet, Charlottenlund vgs, e-post: lillfrid.spjeldet@stfk.no

Treskjæring
Kontaktperson: Helle Hundvadt, Handverksskolen, e-post: handverkssklen@hjerleid.no


Programområde Elektro

Automatisering (*)
Kontaktpersoner: Olav Vangen, e-post: olav.vangen@gmail.com
* kryssløp

Elektriker
Kontaktpersoner: Geil Sylliåsen, Lillehammer vgs. Nord, e-post: geir.sylliasen@oppland.org
og Jarle Østrem, e-post: jarle.ostrem@oppland.org 


Programområde Helse- og oppvekstfag

Barne- og ungdomsarbeiderfaget
Kontaktpersoner: Lene Sunde, Lillehammer vgs. avd. Nord, e-post: lene.sunde@oppland.org
og Marianne Smelien, e-post: marianne.smelien@oppland.org

Helsearbeiderfaget
Kontaktpersoner: Lene Sunde, Lillehammer vgs. avd. Nord, e-post: lene.sunde@oppland.org
Lisbeth Bodin, Lillehammer vgs. avd. Nord, e-post: lisbeth.bodin@oppland.org


Programområde Restaurant- og matfag

Baker
Kontaktperson: Einar Svorkås, Strinda vgs., e-post: einar.svorkas@stfk.no

Butikkslakter
Kontaktperson: Lars Erik Følling, Strinda vgs., e-post: lars.folling@stfk.no

Industriell matproduksjon
Kontaktperson: Lars Erik Følling, Strinda vgs., e-post: lars.folling@stfk.no

Kokk
Kontaktperson: Geir-Rune Larsen, Strinda vgs., e-post: geir-rune.larsen@stfk.no

Konditor
Kontaktperson: Einar Svorkås, Strinda vgs., e-post: einar.svorkas@stfk.no

Servitørfaget
Kontaktperson: Geir-Rune Larsen, Strinda vgs., e-post: geir-rune.larsen@stfk.no


Programområde Service- og samferdsel

Logistikkfaget
Kontaktperson: Nina Elgåen Olsen, Tiller vgs., e-post: nina.elgaen.olsen@stfk.no

Salgsfaget
Kontaktperson: Nina Elgåen Olsen, Tiller vgs., e-post: nina.elgaen.olsen@stfk.no


Programområde Teknikk og industriell produksjon (TIP)

Automatisering (*)
Kontaktpersoner: Olav Vangen, e-post: olav.vangen@gmail.com

Bilfag - lette kjøretøy
Kontaktperson: Per Arne Hanssen, Byåsen vgs., e-post: per.arne.hanssen@stfk.no

Bilfag - bilskade/billakkering
Kontaktperson: Per Arne Hanssen, Byåsen vgs., e-post: per.arne.hanssen@stfk.no

Industrimekaniker
Kontaktpersoner: Geil Sylliåsen, Lillehammer vgs. Nord, e-post: geir.sylliasen@oppland.org
og Jarle Østrem, e-post: jarle.ostrem@oppland.org

Manuell maskinering
Kontaktpersoner: Geil Sylliåsen, Lillehammer vgs. Nord, e-post: geir.sylliasen@oppland.org
og Jarle Østrem, e-post: jarle.ostrem@oppland.org

Sveising
Kontaktpersoner: Geil Sylliåsen, Lillehammer vgs. Nord, e-post: geir.sylliasen@oppland.org
og Jarle Østrem, e-post: jarle.ostrem@oppland.org

Medlem av

Samarbeidspartnere

© Worldskills 2017