Søk

Meny

Du er her:

Resultater fra Skole-NM 2017

Publisert: 20.04.2017

> Se bilder fra Skole-NM her


Anleggsmaskinfører

1. Markus Opheim Gilen, Solør vgs, Hedmark
2. Anders Slütten, Kaldnes vgs, Østfold
3. Markus Stoltz Sørvoll, Fauske vgs, Nordland

 


Automatisering (lag)

1. Daniel Sundt Omlandseter, Skogmo vgs, Telemark
1. Sondre Belsvik Molvik, Skogmo vgs, Telemark

2.Andreas Bjønnes, Sandefjort vgs, Vestfold
2. Bendik Langved, Sandefjort vgs, Vestfold

3. Mathias Jargren, Slotthaug vgs, Hordaland
3. Kristoffer Andreas Knutsen, Slotthaug vgs, Hordaland

Ved Skole-NM deler Norsk Industri ut en vandrepokal. 


Baker

1. Michael Myrheim Mikalsen, Storhamar vgs, Hedmark
2. Eirin Skardnes, Stranda vgs, Sør-Trøndelag
3. Jonas Myhren, Åssiden vgs, Bruskerud


Barne- og ungdomsarbeider (lag)

1. Marthine Victoria Trommedalen, Skogmo vgs, Telemark
1. Kim Robin Løvli Hogstad, Skogmo vgs, Telemark

2. Veronica SĂŚtra, Trysil vgs, Hedmark
2. Kristin Kjølvang, Trysil vgs, Hedmark

3. Synne Hoff, Raufoss vgs, Oppland
​3. Karen Stensrud, Raufoss vgs, Oppland


Billakkering/bilskade

1. Heidi Halstadtrø Olsen, Byüsen vgs, Sør-Trøndelag
2. Sebastian Aas Pedersen, Hjalmar Johansen vgs, Telemark
3. Aleksander Isaksen Kvivesen, Kirkenes vgs, Finnmark


Bilmekaniker, lette kjøretøy

1. Åsmund Herzenberg, Jessheim vgs, Akershus
2. John-Henrik Kvalsund Paulsen, Borgund vgs, Møre og Romsdal
3. Oskar Jensen, Tomb vgs, Østfold


Butikkslakter

1. Julie Verkland Kambuüs, Strinda vgs, Sør-Trøndelag
2. Charlotte Emilie Randeberg, Greveskogen vgs, Vestfold
3. Janis Macevski, Storhamar vgs, Hedmark


Elektriker

1. Martin Leistad, Finnmark
1. Simon Emanuelsen, Finnmark

2. Egil Tindalen, Oppland
2. Kristian Hagen, Oppland

3. Andreas Samuelsen, Troms
3. Holger Vangen, Troms


Frisør

1. Johanne Stenersen, Breivang vgs, Troms
2. Solvür K. Sandvik, Charlottenlund vgs, Sør-Trøndelag
3. Trine Amanda Holvik Skår, Årstad vgs, Hordaland


Helsearbeider (lag)

1. Marianne Engh Aalerud, Hedmark
1. Klara Sofie Holterud, Hedmark

2. Madelen Haugen, Sør-Trøndelag
2. Mali Skar, Sør-Trøndelag

3. Marie Hellum Pedersen, Oppland
​3. Trine Sønsteby, Oppland


Industriell matproduksjon

1. Dennis Oxur Hofer, Greveskogen vgs, Vestfold
2. Lone Hammernes, Strinda vgs, Sør-Trøndelag
3. Simen Gillund Federly, Storhamar vgs, Hedmark


Industrimekaniker

1. Jens W. Evensen, Glemmen vgs, Østfold
2. Lasse Midtbø, Flora vgs, Sogn og Fjordane
3. Tonje Elise Bastesen Feierud, Hjalmar Johansen vgs, Telemark


Kokk

1. Jens Didrik Ask Kleven, Glemmen vgs, Østfold
2. Tuva Emilie Viig, Nannestad vgs, Akershud
3. KĂĽrstein Ramsdal Eikeland, Karmsund vgs, Rogaland


Konditor

1. Caroline Sydnes Rubach, Nannestad vgs, Akershus
2. Ingrid Helene Gibowski, Åssiden vgs, Buskerud
3. Stina Moen Aune, Strinda vgs, Sør-Trøndelag


Logistikk (lag)

1. Kenneth Bekkemellem Hølmo, Nord-Gudbrandsdalen vgs, avd. Otta, Oppland
1. Fredrik Raana Krokrud,  Nord-Gudbrandsdal vgs, avd. Otta, Oppland

2. Tommy Midtlyng, Tiller vgs, Sør-Trøndelag
2. Arnstein Staven, Tiller vgs, Sør-Trøndelag

3. Emil F. Karlsen, Askim vgs, Østfold
​3. Fredrik Ljøner, Askim vgs, Østfold


Manuell maskinering

1. Vegard Kvamme, Romsdal vgs, Møre og Romsdal
2. Tarjei Nordbø, Vest-Telemark vgs, Telemark
3. Sindre MyrĂĽs, Hadeland vgs, Oppland


Mediegrafiker

1. Petter Eliassen Arnesen, Elvebakken vgs, Oslo
2. Silje Fugleberg, Hamar Katedralskole, Hedmark
3. Andreas Ertzaas, Mysen vgs, Østfold 
3. Alexandru Mitu, Breivang vgs, Troms


Møbelsnekker

1. Aron Larsen SvĂŚren, Skedsmo vgs, Akershus
2. Jonas Oppedal, Skedsmo vgs, Akershus
3. Antonie Knutsen Johansen, Elverum vgs, Hedmark


Salgsfaget

1. Anniken Kløften, Charlottenlund vgs, Sør-Trøndelag
1. Einar Myran, Charlottenlund vgs, Sør-Trøndelag

2. Marcus Wright Iversen, Oslo Handelsgym, Oslo
2. Marcus SkĂĽnfeldt, Oslo Handelsgym, Oslo

3. Markus Masdal, Mo og Øyrane vgs, Sogn og Fjordane
3. Elisabeth Knutsen Solhaug, Mo og Øyrane vgs, Sogn og Fjordane


Servitør

1. Victoria Alice Skogen, Nannestad vgs, Akershus
2. Ada-Marie Monica Treidene, Kirkeparken vgs, Østfold
3. Karoline Helene Nordgürd, Bodø vgs, Nordland


Smed

1. Mikkel Skaug, Handverksskolen, Dovre i Oppland
2. Ella Mørtsell, Handverksskolen, Dovre i Oppland
3. Gijs Burgering, Handverksskolen, Dovre i Oppland


Sveising

1. Franz August Lauritz, Bamble vgs, Telemark
2. Sebastian Johnsrud Sundby, Åssiden vgs, Buskerud
3. Jonas Hamre, Eid vgs, Sogn og Fjordane

Ved Skole-NM deler Norsk Industri ut en vandrepokal.


Søm og design

1. Julie Lianda Johansen, Charlottenlund vgs, Sør-Trøndelag
2. Elisabeth Breivik Finstad, Levanger vgs, Nord-Trøndelag
3. Marie Isabell KvĂĽl, FĂŚrder vgs, Vestfold


TreskjĂŚrer

1. Emily Pfeifer, Handverksskolen, Dovre i Oppland
2. Benjamin Hilleren, Handverksskolen, Dovre i Oppland
3. Remy Dale, Handverksskolen, Dovre i Oppland
3. Finn Jansen, Handverksskolen, Dovre i Oppland


Tømrer 

1. Katrine HĂĽgensen, Nordland
2. Jørgen Hage Lambrechts, Sogn og Fjordane
3. Jon Anders Nyberg, Sør-Trøndelag


> Se bilder fra Skole-NM her

Medlem av

Samarbeidspartnere

© Worldskills 2017