Søk

Meny

Du er her:

Resultater fra Skole-NM 2018

Publisert: 12.04.2018

De første resultatene fra årets Skole-NM har kommet inn! Vi gratulerer alle vinnerne!

> Se bilder fra Skole-NM her


Anleggsmaskinfører

1. Tor Eivind Kristiansen, Solør, vgs, Hedmark
2. Torstein Kolle, Os vgs, Hordaland
3. Gisle Gravdal, Øksnevad vgs, Rogaland


Automatisering (lag)

1. Bendik Langved og Dominic Ciesla, Sandefjord vgs, Vestfold
2. Peder Sørensen og Martin Johannessen, Åkrehamn vgs, Rogaland
3. Oliver S. Zimmermann og Karl Emil Ingebrigtsen, Strømmen vgs, Akershus


Baker

1. Sara Christiansen, Sørumsand vgs., Akershus
2. Nora Fanebust, Sandsli vgs., Hordaland
3. Betzy Johanne Pedersen, Åssiden vgs, Buskerud


Barne- og ungdomsarbeider (lag)

1. Kaja Svendsen og Simon Wasland Gjems, Rosenvilde vgs, Akershus
2. Sandra Johnsen og Julie Granholt Grøtting, Mandal vgs, Vest-Agder
3. Solveig Engen og Ine Nybakk, Gjøvik vgs, Oppland


Bilskade, lakk og karosseri

1. Per Sindre Velten, Elverum vgs, Hedmark
2. Kjetil Glenne, Aas vgs, Akershus
3. Sander Jakobsen Overrein, Steinkjer vgs, Trøndelag 


Bilfag, lette kjøretøy

1. Martin Bakken, Hamar katedralskole, Hedmark
2. Joakim Langeland Granli, Bjørkelangen vgs, Akershus
3. Viktor Brudeli, Meldal vgs, Trøndelag 


Butikkslakter

1. Johanna U. Myrvold, Tangen vgs., Vest-Agder
2. Frida Johansen, Åssiden vgs., Buskerud
3. Pia Kristin Krangnes, Strinda vgs., Trøndelag


Design og søm

1. Kim Taeyeong, Borgund vgs, Møre og Romsdal
2. Phaeophan Kitiphong, Lørenskog vgs, Akershus
3. Maren Aae, Charlottenlund vgs, Trøndelag 


Elektriker

1. Henrik Sjølivangen og Oda Østebakken, Skedsmo vgs, Akershus
2. Jørgen Hauge og Knut Olav Flothye, Vest-Telemark vgs, Telemark
3. Anders Berg og Mattis Amb, Ringsaker vgs, Hedmark 


Frisør

1. Thea Severinsen, Horten vgs, Vestfold
2. Elise Larsen, Strømmen vgs, Akershus
3. Ida Christine Moberg Renanger, Charlottenlund vgs, Trøndelag 


Helsearbeider (lag)

1. Olga-Emilie Matingsdal og Sander Svaland, Dahlske vgs, Aust-Agder
2. Cecilie Eilertsen Olsen og Maren Drevsjømoen, Trysil vgs, Hedmark
3. Nora Hustad Amsrud og Mathilde Hasli Olderheim, Gjøvik vgs, Oppland


Industriell matproduksjon

1. Jonas Vermelid, Greveskogen vgs., Vestfold
2. Ole Martin Foseid, Nannestad vgs., Akershus
3. Ingeborg Elise Moen, Åssiden vgs., Buskerud


Industrimekaniker

1. Fredrick Bakken, Hamar katedralskole, Hedmark
2. Anton Nautnes, Romsdal vgs, Møre og Romsdal
3. Ola Strand Reinholdt, Glemmen vgs, Østfold 


Interiør- og utstillingsdesign

1. Sigrid Eide Jensen, Vågen vgs. Sandnes, Rogaland
2. Jenny Wullum, Thora Storm, Trøndelag
3. Aurora Holm, Hamar Katedralskole, Hedmark 


Kokk

1. Johanna P. Utvær, Måløy vgs., Sogn og Fjordane
2. Tran Ngoc (NA), Nannestad vgs., Akershus
3. Sebastian Skouen Johnsen, Glemmen vgs., Østfold


Konditor

1. Victoria Sørbo, Nannestad vgs., Akershus og Oda Marie Andresen, Glemmestad vgs., Østfold
2. Thamonwan Phunkoet, Karmsund vgs., Rogaland
3. Linn Therese Holtmoen, Storhamar vgs., Hedmark


Kulde- og varmepumpemontør

1.Sander Weum Holmberg, Malakoff vgs, Østfold
2. Martin Sørli, Ringsaker vgs, Hedmark
3. Ole Martin Glåmen, Haram vgs, Møre og Romsdal 


Logistikk (lag)

1. Stig Rune Haakenstad og Even Midtli, Nord-Gudbrandsdal vgs. avd. Otta, Oppland
2. Nikolai Dyrendahl og Tedros Asefaw Mehanzel, Tiller vgs, Trøndelag
3. Vebjørn Dretvik og Million Kibreab Habtegiorgis, Sam Eyde vgs, Aust-Agder 


Manuell maskinering

1. Martin Sandås, Strømmen vgs, Akershus
2. John Martin Wülfgang Enger-Pedersen, Hamar Katedralskole, Hedmark
3. Inger Kristine Sjøvold, Lillehammer vgs avd Nord, Oppland 


Mediegrafiker

1. Laura Schoeler, Hamar katedralskole, Hedmark 

2. Isak Samuel Abelsen, Breivang vgs, Troms 

3. Ronja Kristin Danbås Hjerpås, Mosjøen vgs, Nordland 


Møbelsnekker

1. Martin Flatemo, Handverksskolen, Oppland
2. Ingrid Barsnes, Østfold Møbelsnekkerskole, Østfold
3. Ask Steinkjer Eide, Østfold Møbelsnekkerskole, Østfold

I møbelsnekkerfaget ble det gitt tillatelse til to deltakere fra hvert fylke, som følge av at faget kun finnes på fem skoler fordelt på fire fylker i hele landet.


Salgsfaget (lag)

1.Anna Christina Valdal og Martin Stensberg Blådammen, Elverum vgs, Hedmark
2. Martine Linde Hauglund og Amalie Grindedal, Sogndal vgs, Sogn og Fjordane
3. Marcus Svendsen Landmark og Daniel Røssland Svendsen, Stend vgs, Hordaland 


Servitør

1. Daniel Urang, Kirkeparken vgs., Østfold
2. Emily Asphaug, Vestby vgs., Akershus
3. Filmom Teweldemed, Fræna vgs., Møre og Romsdal


Smed

1. Niklas Moen Bjerkenås, Handverksskolen, Oppland
2. Sara Marie Josefine Dobson Fjelde, Handverksskolen, Oppland
3. Ask Sebastian Martens, Ås vgs., Akershus og Jørgen Gudbrand Struksnes, Handverksskolen, Oppland


Sveising

1. Christopher Aasheim-Schau, Hamar Katedralskole, Hedmark 
2. Eirin Skaalid Løvstad, Kragerø vgs, Telemark
3. Håkon Bjordal, Knarvik vgs, Hordaland 


Treskjærer

1. Tor-Kristian Anda Askeland, Handverksskolen, Oppland
2. Are Alstad Vidvandre, Handverksskolen, Oppland
3. Hans Peder Pedersen, Handverksskolen, Oppland

Det er kun Handverksskolen i Oppland som har dette faget.


Tømrer 

1. Jo Lund, Gauldal vgs, Trøndelag
2. Petter Krog, Mysen vgs, Østfold
3. Daniel E. Jørgensen, Elverum vgs, Hedmark 

 

> Se bilder fra Skole-NM her

Medlem av

Samarbeidspartnere

  •  
© Worldskills 2018