Søk

Meny

Du er her:

YRKES-NM 2014

Her er medaljevinnerne i Yrkes-NM 2014

Publisert: 30.10.2014

De ca 330 unge deltakerne i Yrkes-NM har gjort en flott innsats. WorldSkills Norway gratulerer alle sammen! Se oversikt over medaljevinnere her.


Glade medaljevinnere i helsefaget.

> Bilder fra medaljeseremoni og Yrkes-NM (OBS: Flere bilder kommer)
Tekst og bilder fra worldskills.no og pĂĽ Flickr er til fri bruk.

> Deltakerliste - alle deltakerne

> For resultater pr fag - kontakt fagansvarlig

Her er medaljeoversikt for de ulike fagene

Ambulansefaget

1. Siv-Ragnhild Bjørnstad, Helse Nord Troms, Tromsø

Silje-Katrin Mathisen, 91755875, Helse Nord Troms, Tromsø

2. Silje Mari Barstad, Helse Midt, Møre og Romsdal

Amanda Fiskaa Øren, Helse Midt, Møre og Romsdal

3. Silje Guldbrandsen, Helse Sørøst, Oslo

Tobias Minde Brennar, Helse Sørøst, Oslo

 

Anleggsgartnerfaget - skolekonkurranse

1. plass.: MÌre Landbruksskole, Nord-Trøndelag

Lill Hege Jensen, Anita Winje, Ole Martin Skotnes, Torbjørn Ertsüs Lorüs, Frank Andre Juberg, Karina Høvik

2. plass.: Skjetlein vgs., Sør-Trøndelag

Katinka Hammer Rakbjørg, Kevin Eidem Fossen, Nina Lilleøen, Frank Mjøen, Jørgen Vang

 

Anleggsmaskinførerfaget

1. Sondre Lien, 41489060, FjÌre Entreprenør AS, Aust Agder

2. Eirik Schjølberg, 95151600, Skogen Entreprenør AS, Oppland

3. Hükon Engseth, 99351571, Park og Anlegg AS, Østfold

 

Automatiseringsfaget - NM for lĂŚrlinger

1. Petter Rustad, 94894578, K-Tech , Buskerud

Sindre Kvear Hellingsrud, 92200632, FMC, Buskerud

2. Anne Line Holmen Tangen, 45421898, Ineos Norge, Telemark

Even SkaugĂĽrd Karlsen, 41392406, Bergsli Maskin, Telemark

3. Lars Erik Wik, 99331938, Advantec, Hordaland

Tobias Anderssen, 97824710, Advantec, Hordaland

 

Automatiseringsfaget - skolekonkurranse

1. Jørgen Solhem, 93863955, Åkrehamn vgs., Rogaland

Arne Ørke, 95112190, Åkrehamn vgs., Rogaland

2. Anders Langset BrĂĽten, 41337984, Polarsirkelen vgs., Nordland

Erik Sørhøy Bjørge, 99120429, Polarsirkelen vgs., Nordland

3. Patrik Hals, 48075922, Levanger vgs., Nord-Trøndelag

Joakim Kristoffersen, 46847346, Levanger vgs., Nord-Trøndelag

 

Barne- og ungdomsarbeiderfaget

1. Snorre Alexander Hammerstrøm, 91546989, Auskog Høland kommune, Akershus

Arne Daniel Fallet, 41334052, Auskog Høland kommune, Akershus

2. Anna Martinsen, 90686334, Stavanger kommune, Rogaland

Battal Anli, 93838119, Ørnstein barnehage, Rogaland

3. Maiwand Jabarhild, 98099986, Imekollen barnehage, Vest-Agder

Hanna Putervold, 90718404, Holum kommune, Vest-Agder

 

Betongfaget

1. Erlend Nordby, 93673713, BRG Entreprenør AS, Vest-Agder

2. Tor Arne Skavhelle, 92801228, Skanska, Hordaland

3. Cecil Tony LonnÊe, 41419645, Skanska, Sør-Trøndelag

 

Billakkererfaget

1. Åse Brekke Roe, 41652437, Tresland Bilskade, Telemark

2. Anders Sømme, 98898885, Klepp Auto, Rogaland

og Arnstein Hermann, 41602827, Steinkjer Bilskade, Nord-Trøndelag

 

Bilmekanikerfaget

1. Ådne Sigurd Jelsa, 95029929, Bilia AS avd. Forus, Rogaland

2. Hükon Steinsvik, 90971756, Nor Diesel AS, Tromsø

3. Ali Rifai Sarrage, Møller Bil Etterstad, Oslo

 

Bilskadefaget

1. Anders Lint Moland, 99550709, Førde Auto, Rogaland

2. Martin Hvidsten, 95780153, Toyota Horten, Vestfold

3. Anders Berngtson Hasleberg, 90809061, Auto XL, Telemark

 

CNC - Maskineringsfaget

1. Jonas TĂĽsĂĽs, 95283505, Nammo Raufoss, Oppland

2. Patryk Wegierek, 41614169, Bilfinger/IndustrilĂŚrling, Telemark

3. Martin Bye WestgĂĽrd, 97572080, K-Tech, Buskerud

 

Elektrikerfaget - landskamp

1. Johan Ledin, TF Ventilasjon och EL AB - SVERIGE

2. Knut Martin Breivik, Carlson Elektro AS, Rogaland - NORGE

 

Frisørfaget

1. Malin Hemer, 97725930, PĂĽ HĂĽret Sandvika, Akershud

2. Maria Bak Sørensen, 41013970, Pü Hüret Huseby, Akershus

 

Helsefagarbeider

1. Jenny Fossan, Balsfjord kommune, Troms

2. Mari Røvik, 41856631, Trondheim kommune, Sør-Trøndelag

3. Hanne Mette Hatle, 98632706, Rauma kommune, Møre og Romsdal

 

Industrimekanikerfaget

1. Martin Østnor, 91336545, Orkla, Sør-Trøndelag

2. Bjørnar Trebostad, 99467479, Folla Tech AS, Nord-Trøndelag

3. Beate Flak, 95251455, 3B Fibreglass, Vest-Agder

 

Kjøttfaget

1. Martin Grønvold, 90258296, Meny Rüel, Vestfold

2. Julie Sir Øverland, ICA Lund Kristiansand, Vest-Agder

3. Lise Brü, Coop Mega Valentinlyst, Sør-Trøndelag

 

Kokkefaget – uttak Norgescup kokkelĂŚrlinger (lokalt)

1. Marius Tuverud, 98080139, Credo Restaurant, Sør-Trøndelag

Eline Bordvik, 90710371, Credo Restaurant, Sør-Trøndelag

2. Eli Mehlum, 95920525, Lian Restaurant, Sør-Trøndelag

Bendik Fladvad Størdal, 92685738, Lian Restaurant, Sør-Trøndelag

3. Fredrik Hamstad, 41644394, Luftkrigsskolen, Sør-Trøndelag

Martin Trønsdal, 95443702, Luftkrigsskolen, Sør-Trøndelag

 

Konditorfaget

1. Vilde Nistad Strandos, 93838646, Naustdal Dampbakeri, Sogn og Fjordane

2. Vibeke Thommasen, 95918075, Villa Sole, Akershus

3. Sunniva NergĂĽrd Myhre, 91173257, Ryfylke bakeri og konditori, Rogaland

 

Kulde- og varmepumpemontørfaget

1. Jørgen Solberg, 46923958, Arctic Kulde, Østfold

2. Yngve Andre Moen, 95882964, Kuldeteknisk, Troms

3. Anders Feragen, 91738678, Schølberg Kjøleservice, Sør-Trøndelag

 

Mediegrafikerfaget – NM for lĂŚrlinger

1. Emil Fabio Herrera Steinhov, 47378811, SchjĂŚrven ReklamebyrĂĽ, Oslo

2. Mikkel Jost Tschudi Listuen, 90153661, Takeda Nycomed AS, Akershus

3. Marte Wallin Gulbrandsen, 90046908, (nettopp avsluttet i Cappelen Damm), Oslo

 

Mediegrafikerfaget – skolekonkurranse

1. Snorre Vüge Solem, 93677951, Byüsen vgs., Sør-Trøndelag

2. Julia Lindseth, 91766130, Charlottenlund vgs., Sør-Trøndelag

og Julie Urstad, 98113198, Byüsen vgs., Sør-Trøndelag

 

Murerfaget

1. Terje Harring Nielsen, 40044524, Murmester Frode Lindgren, Aust Agder

2. Vincent Dakay Henriksen, 95523763, Dag Arne Nilsen AS, Vestfold

3. Jostein Hella, 90216637, Artur J. Tohrsen, Hordaland

 

Rørleggerfaget

1. Kristian Herheim, 47617033, Sauda Varme & Bad AS, Rogaland

2. Adrian SÌterdal Haukland, 99299622, Brødrene Dahl AS, Nordland

3. Erik Engh Gunnerud, 90810211, Ski VVS, Akershus

 

Servitørfaget  - uttak Norgescup for lĂŚrlinger

1. Joakim Stokke, 95269379, To Rom og kjøkken, Sør-Trøndelag

Madelen Novik Woje, 93857382, To Rom og kjøkken, Sør-Trøndelag

2. Fredrik Rabben, 94786003, Rica Nidelven, Sør-Trøndelag

Julia Lervold Høffler, 47257526, Rica Nidelven, Sør-Trøndelag

3. Ragnhild Skjesol, 92656800, To Rom og kjøkken, Sør-Trøndelag

Eirik Bolstad, 91340468, To Rom og kjøkken, Sør-Trøndelag

 

Søm og design

1. Anine Pascal Sørensen, 97972617, Made by Mom AS, Molde

2. Chianita Thoe Fagerhaug, 92658258, Lillehammer avd. Nord vgs, Lillehammer

3. Ida Møseth Jonassen, 46449488, Charlottenlund vgs, Trondheim

 

Telekommunikasjonsfaget – landskamp

1. Mats StorbrĂĽten, 95199962, Caverion, Oslo - NORGE

2. Jonas FrĂślander, +46 738380813, Caverion - SVERIGE

 

Tømrerfaget

1. Eirik Henriksen Karstad, 90258027, DørmÌnen og Eide AS, Hordaland

2. Dag Erik RÌdergürd, 46842231, RÌdergürd Entreprenør AS, Sør-Trøndelag

3. Robert Georg Sundby, 45430269, PEAB, Buskerud

 

Ventilasjons- og blikkenslagerfaget

1. June Slettstrand, 98817964, MÌlen Blikk og Ventilasjon AS, Sør-Trøndelag

2. Fredrik Røine, 41856006, Euroblikk AS, Buskerud

3. Rasmus H. Hansen, 47488517, J. Johansen & Sønner AS, Rogaland

 

Yrkessjüførfaget

1. Asgeir FlĂĽten, 95039517, FlĂĽten Termotransport AS, Sogn og Fjordane

2. Ingrid Bergheim, 98863886, T. Ottem Transport, Møre og Romsdag

3. Simen Kaulum, 91558509, Jon Kaulum Transport AS, Oppland

 



> Se oversikt over deltakere fordelt etter fylke og etter fag

Lik WorldSkills Norway og Yrkes-NM

> Yrkes-NM pĂĽ Facebook - GĂĽ inn: LIK og DEL

> Yrkeslandslaget pĂĽ Facebook - GĂĽ inn: LIK og DEL

> Yrkeslandslaget pü Twitter - Følg oss!

> Se bilder pĂĽ Flickr

Kontaktpersoner:
Sekretariatsleder WorldSkills Norway: Elisabeth Lange, elisabeth.lange@norskindustri.no, 91558110.
Pressekontakt: Kristian Hansen, kristian.hansen@norskindustri.no, 40061188.
Foto: Tone Buene, tone.buene@norskindustri.no, 97763192.

Medlem av

Samarbeidspartnere

  •  
© Worldskills 2018